Gramofony, niegdyś zapomniane, teraz uznawane za klasę, połączoną z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Jeszcze kilkanaście lat temu mocno wyparte przez kasety magnetofonowe i płyty CD, aktualnie zyskują coraz szersze grono miłośników tych analogowych konstrukcji. To, co zdecydowanie przemawia na korzyść gramofonów, to doskonała jakość dźwięku, niemożliwa do uzyskania przez żadne inne urządzenie oraz ponadczasowy design.

Mimo, iż producenci starają się unowocześnić obecne gramofony, to ich konstrukcja w zasadzie pozostaje bez zmian. Na rynku możemy spotkać gramofony manualne, automatyczne i półautomatyczne. Oznacza to, że sami możemy wybrać, jaki sposób puszczania muzyki jest dla nas najbardziej odpowiedni.

Bardzo ważną kwestią w przypadku zakupu gramofonu jest kształt igły, który ma ogromny wpływ na jakość odtwarzanego dźwięku. Naszą uwagę powinien przykuć także napęd talerza. Wybierać można spośród napędu paskowego lub napędu bezpośredniego. Również wszechstronność urządzenia powinna mieć dla nas duże znaczenie. Gramofony, posiadają stosunkowo niski poziom sygnału wyjściowego, dlatego wymagają zastosowania dodatkowego przedwzmacniacza. Istnieją jednak takie modele gramofonów, które zostały wzbogacone wspomnianym przedwzmacniaczem, który wystarczy podłączyć, aby uzyskać piękne, analogowe brzmienie.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego gramofonu, to pozostajemy do dyspozycji. Posiadamy zespół doświadczony specjalistów, którzy doskonale znają się na tematyce gramofonowej. Zapraszamy do naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl