Jeżeli zamierzasz przesyłać dźwięk w technologii cyfrowej, niezbędny będzie odpowiedni kabel audio, np. optyczny. W niniejszej kategorii zgromadziliśmy właśnie takie modele, oferując je w kilku różnych wersjach. To zdecydowanie lepszy wybór niż standardowe przewody obsługujące wyłącznie dane analogiczne. Jeśli chcesz zagwarantować sobie wysoką jakość dźwięku, polecamy kable optyczne dostępne w naszym sklepie internetowym.

Do cyfrowej transmisji sygnału audio kabel optyczny wykorzystuje impulsy światła czerwonego, co przekłada się czystość i bardzo dobre parametry emitowanego dźwięku. Posługując się nim do podłączenia kina domowego, konsoli do gier czy odtwarzacza, można sobie zapewnić znacznie lepsze wrażenia dźwiękowe niż w przypadku standardowych przewodów. Prostota obsługi umożliwia zaś intuicyjne, bardzo łatwe podłączenie.

Kabel cyfrowy gwarantuje:

  • czystość i wysoką jakość emitowanego dźwięku,
  • przesył sygnału audio za pomocą technologii czerwonego światła,
  • szybkość i łatwość podłączenia do różnego rodzaju urządzeń.

Tym, co wyróżnia optyczne kable audio, jest brak utraty jakości dźwięku podczas transmisji. Oznacza to, że cechuje się on identycznymi parametrami zarówno na początku, jak i na końcu przesyłu, co daje pewność doskonałych właściwości brzmienia. Dzięki temu oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy granie na konsoli gwarantuje pełniejsze wrażenia i jeszcze większe emocje. Jeśli więc zależy Ci na jak najlepszym dźwięku, zamów jeden z dostępnych w tej kategorii kabli optycznych audio i ciesz się z oczekiwanych efektów!

Do przesyłu audio lepiej wybrać przewód koaksjalny, czy optyczny?

W porównaniu z połączeniem optycznym połączenie koncentryczne rzeczywiście brzmi lepiej. Dzieje się tak dlatego, że ma większą dostępną przepustowość, co oznacza, że może obsługiwać dźwięk wyższej jakości do 24 bitów/192 kHz. Optyczny jest zwykle ograniczony do 96 kHz.


Do czego służy kabel optyczny? Przewód optyczny służy wyłącznie do przesyłania sygnału dźwiękowego. Z tego powodu nazywa się go również kablem optycznym audio. Transmisja dźwięku odbywa się cyfrowo – za pośrednictwem czerwonego światła.

Jak działa wejście optyczne?
Gniazdo optyczne jest przeznaczone do reprodukcji dźwięku, gdy oglądany materiał zawiera dźwięk w postaci cyfrowej (PCM lub Dolby Digital). Funkcja ta jest dostępna w wybranych programach cyfrowych i strumieniowych transmisjach wideo. 

Co to jest cyfrowe wejście optyczne?
Złącze umożliwiające przesyłanie cyfrowych sygnałów dźwiękowych. Pozwala na przesyłanie między dwoma urządzeniami dźwięku zapisanego cyfrowo, bez potrzeby konwertowania go do postaci analogowej.

Czy połączenie kablem, HDMI jest lepsze od połączenia kablem optycznym? Tak, ponieważ kabel HDMI jest zdolny do przesyłania dźwięku przestrzennego 7.1 i więcej, w przeciwieństwie do kabla optycznego, który jest ograniczony do trybu dźwięku 5.1. Ponadto HDMI obsługuje formaty Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio, Atmos, etc. gdzie wykorzystuje się systemy oparte na większej ilości głośników. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl