Kolumny aktywne, stosowane są jako sprzęt przenośny lub nagłośnienie domu. Wykorzystywane są obecnie jako świetna alternatywa dla klasycznych, pasywnych zestawów stereo. Kolumny aktywne mogą być używane w połączeniu z komputerem, telewizorem lub kinem domowym. Cechują się przede wszystkim innym systemem przenoszenia dźwięku, za który odpowiada obecność zwrotnicy aktywnej. Nowoczesne kolumny aktywne znajdują swoje zastosowanie zarówno jako przenośny sprzęt estradowy, ale mogą posłużyć również jako nagłośnienie do przydomowego ogrodu.

Dobre kolumny aktywne do domu to dużo zalet, nie wymagają stosowania zewnętrznego wzmacniacza, a co za tym idzie ilość kabli zmniejsza się. Pozyskiwany sygnał, automatycznie przechodzi do zwrotnicy, po czym wzmocniony kilkoma wzmacniaczami, idzie automatycznie w kierunku głośników. To właśnie różnorodne etapy przechodzenia dźwięku i bardziej rozbudowana konstrukcja, odróżniają ten rodzaj kolumn od kolumn pasywnych.

W ostatnim czasie funkcjonalność kolumny aktywnych została wzbogacona o szereg funkcji, które potrafią w pełni zastąpić system dzielony. Mianowicie w każdej prawie kolumnie znajdziemy łączność bezprzewodową Bluetooth. W co raz większej ilości kolumn aktywnych znajdują się złącza HDMI do połączenia z telewizorem. Takim przykładem mogą być kolumny aktywne Klipsch The Fives, które wyposażone są w HDMI ARC do łatwiejszego połączenia kolumn z telewizorem. Ciekawą funkcję posiadają kolumny aktywne Argon Audio, które dają możliwość sterowania głośnością popularnych marek telewizorów jak Sony, czy Samsung za pośrednictwem pilota od telewizora. Nie musimy wtedy korzystać z dwóch osobnych pilotów. Wybrane modele kolumn aktywnych wyposażone są w złącze USB typ B, które dają możliwość połączenia ich z komputerem. W tedy też takie kolumny widziane są przez komputer jako zewnętrzna karta dźwiękowa. Każdy dźwięk, który odtwarzamy na komputerze, będzie słyszalny w głośnikach aktywnych. Jedną z funkcji, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność jest wbudowany w głośnik aktywny przedwzmacniacz gramofonowy, dzięki czemu można podłączyć gramofon bezpośrednio do kolumn i cieszyć się doskonałą muzyką z czarnych płyt.

Jeśli szukasz ciekawych kolumn do 2000zł lub droższych to w naszym sklepie z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Oferujemy profesjonalny sprzęt bardzo wysokiej jakości. Każdy z nich wyróżnia się swoim indywidualnym stylem oraz posiada bardzo oryginalne brzmienie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kolumn.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl